Чироқчида 6 ёшли пиёда иштирокида содир бўлган ЙТҲ юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 16 февраль куни соат 15:00ларда, Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани, “Янгиобод” МФЙ ҳудудидан ўтган, 4Н-282 автомобиль йўлининг 2-километрида, ҳайдовчи, 1977 йилда туғилган Ж.Ҳ. “Нексия” русумли автомобилни бошқараётиб, 1-сонли мактаб рўпарасидаги пиёдалар ўтиш йўлагининг чап томонидан ўнг томонига ўтаётган пиёда, ушбу мактабнинг тайёрлов синфи ўқувчиси, 2014 йилда туғилган Ф.Қ.ни уриб юбориб, ЙТҲ содир этган.
Натижада, пиёда, 6 ёшли Ф.Қ. тан жароҳатлари билан шифохонага ётқизилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Чироқчи тумани прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Барча ҳайдовчилардан тезлик меъёрига, йўл белгилари ва чизиқлари талабларига риоя қилишларини, пиёдаларга эътиборли бўлишларини, қоидаларни четлаб ўтиб, ўзи ва ўзгалар саломатлигини хавф остига қўймасликларини сўраб қоламиз.

Информация об инциденте с участием 6-летнего пешехода
16 февраля текущего года примерно в 15:00 на втором километре автомобильной дороги 4Н-282 проходящей по территории махалли Янгиобод Чиракчинского района Кашкадарьинской области, водитель автомобиль марки «Нексия» Ж.Х. 1977 года рождения сбил пешехода на пешеходном переходе на против 1 школы.
В результате ДТП, пешеход 6 летняя Ф.К получила телесные повреждения и была доставлена в больницу.
По факту инцидента прокуратура Чирокчинского района Кашкадарьинской области проводит доследственную проверку.
Мы просим всех водителей соблюдать установленные правила и не рисковать своим здоровьем и здоровьем окружающих, нарушая правила.