Ижтимоий тармоқда "ЙПХ ходими велосипедчини уриб юборди" сарлавҳаси остида тарқалган видео лавҳа юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 24 март куни соат 10:00 ларда, Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар, Ўзбекистон овози кўчасида жойлашган "Тахтабозор" рўпарасида вилоят ИИБ ЙҲХБ ЙПХ ходими У.Тиловов ўз бошқарувидаги "Нексия-2" русумли автомобилда тўхтаб турган вақтида, ортидан фуқаро, 1958 йилда туғилган С.Қ. велосипедда ҳаракатланиб келиб автомобилга тўқнашган ва ерга йиқилган.
Велосипедчига тез тиббий ёрдам кўрсатиш, шифохонага олиб бориш учун У.Тиловов "Нексия-2" автомобилида қарама-қарши йўналишда ҳаракатланган.

Информация о видеосъемке, распространенного в соцсетях под заголовком “Сотрудник ДПС сбил велосипедиста”
24 марта текущего года примерно в 10:00 часов напротив “Тахтабазара” расположенного на улице Узбекистон овози города Карши Кашкадарьинской области, гражданин С.К. 1958 года рождения, передвигаясь на велосипеде совершил наезд на припаркованный автомобиль, в котором находился сотрудник ДПС УБДД ОВД У.Тиловов и упал на землю.
Чтобы отвезти велосипедиста в больницу для оказания первой медицинской помощи, сотрудник У.Тиловов за рулем автомобиля Нексия-2 двигался по встречке.