Чироқчида содир бўлган оғир оқибатли ЙТҲда 3 киши қурбон бўлди. Улар орасида 1 яшар бола ҳам бор
Жорий йилнинг 19 август куни соат 18:30 ларда, Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани 4Р-84 “Яккабоғ-Чироқчи-Шўрбозор” автомобиль йўлининг 38-километрида ҳайдовчи 1987 йилда туғилган Б.Э. “Нексия” русумли автомобилни бошқараётиб, қувиб ўтиш қоидаларини бузиши оқибатида қаршисидан ҳаракатланиб келаётган ҳайдовчи 1983 йилда туғилган О.С. бошқарувидаги “НOWO” русумли юк автомашинаси билан тўқнашган.
Натижада, “Нексия” русумли автомобиль ҳайдовчиси 33 ёшли Б.Э. ҳамда йўловчилари 67 ёшли Б.Х. ва 1 яшар А.Н.лар оғир тан жароҳатлари билан воқеа жойида вафот этишган.
Ушбу автомобиль йўловчиси 26 ёшли О.Т. тан жароҳати олиб шифохонага ётқизилган.
Мазкур ЙТҲ юзасидан Чироқчи тумани ИИО ФМБ ҳузуридаги ТБ томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (одамлар ўлимига олиб келган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган, ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Барча йўл ҳаракати қатнашчиларидан йўлларда ҳаракатланганда йўл ҳаракати қоидаларига амал қилишларини, ўзи ва ўзгалар ҳаётини хавф остига қўймасликларини сўраб қоламиз.

Тяжёлое ДТП в Чиракчинском районе, повлекшее за собой 3 гибели, из них один годовалый ребёнок
19 августа 2020 года в 18:30 часов на 38-километре автодороги 4Р-84 «Яккабог-Чирокчи-Шурбозор» Чиракчинского района Кашкадарьинской области водитель автомобиля Nexia, гражданин Б.Е., 1987 года рождения, нарушив правила обгона, выехал на встречную полосу и совершил столкновение с грузовым автомобилем марки “НOWO”, который находился под управлением гражданина О.С.
В результате столкновения 33 летний водилель автомобиля Nexia и пассажиры 67 летний Б.Х., годовалый А.Н. от полученных тяжёлых травм скончались на месте происшествия, один пассажир 26 летний О.Т. с телесными повреждениями доставлен в больницу.
По данному факту СО при ОВД по Чиракчинсому району возбуждено уголовное дело по признакам преступления предусмотренное п. “а”, ч. 3, ст. 266 УК Республики Узбекистан. Проводиться предварительное расследование.
Мы просим всех участников дорожного движения соблюдать правила дорожного движения и не подвергать опасности свою жизнь или жизни других людей.