Қоидабузарликларга чора кўрилмоқда
Жорий йилнинг 15 октябридан 15 ноябрига қадар республикамиз бўйлаб ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш, жиноятчиликни барвақт олдини олиш бўйича “Зарбдор ойлиги” эълон қилиниб, ойлик доирасида ҳудудларда қатор назорат ва профилактика ишлари олиб борилмоқда.
Хусусан, жорий йилнинг 12 ноябрь куни соат 21:10 ларда Қашқадарё вилояти Қарши шаҳар Насаф кўчаси бўйлаб йўлнинг қарама қарши бўлагидан ҳаракатланиб келаётган Spark русумли 70 T 214 NA давлат рақам белгили автотранспорт воситасига ЙПХ инспектори томонидан тўхташ ишораси берилганда, ҳайдовчи қонуний талабга бўйсунмасдан ҳаракатини давом эттирган ва кейинги чорраҳада хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари томонидан тўхтатилган. Автотранспорт воситасини бошқариб келаётган 1986 й.т. фуқаро Б.С.дан спиртли ичимлик ҳиди келаётганлиги сабабли, у тиббий кўрикка жалб этилди. Тиббий кўрик хулосасига кўра Spark ҳайдовчиси Б.С. маст ҳолатда эканлиги аниқланиб, унга нисбатан тегишли тартибда маъмурий баённома расмийлаштирилди ва автомашинаси вақтинчалик жарима майдончасига жойлаштирилди.
Шу ўринда, барча ҳаракат иштирокчиларидан йўл ҳаракати қоидаларига амал қилмаслик, спиртли ичимлик таъсирида автотранспортни бошқариш, турли кўнгилсиз ҳолатларга олиб келиши мумкинлигини, ўзи ва бошқа ҳаракат иштирокчиларининг ҳаётига нисбатан масъулиятли бўлишини таъкидлаб ўтамиз.

В отношении нарушений применяются меры
С 15 октября по 15 ноября этого года по всей стране объявлен месяц “Зарбдор ойлиги” усиленной профилактики по предупреждению и борьбе с преступностью, в связи с чем, проводится ряд контрольно-профилактических мероприятий.
В частности, 12 ноября в текущего года в 21.10 вечера водитель автомобиля Spark с государственным номером 70 T 214 NA, передвигающийся на противоположной стороне проезжой части по улице Насаф города Карши Кашкадарьинской области, не подчинился законным требованиям инспектора ДПС об остановке транспортного средства, и принятыми мерами был остановлен  на следующем перекрестке. Гражданин 1986 г.р. Б.С., управлявший транспортным средством, был доставлен на медицинское освидетельствование по подозрения употребления спиртных напитков, где по заключению медицинского диспансера, у водителя Б.С. автотранспорта “Спарк” было выявлено состояние алкогольного опьянения, в связи с чем, на него был составлен протокол об административной ответственности, а его автотранспортное средство размещено на временную штрафплощадку.
В связи с этим хотели бы предупредить всех участников дорожного движения, что несоблюдение правил дорожного движения, вождение в нетрезвом состоянии может привести к различным плачевным результатам. Помните, что вы несёте ответственность за свою жизнь и жизнь других участников дорожного движения.