1 июндан бошлаб шаҳарлар автомобиль йўлларида таъмирлаш ёки йўл чизиқларини чизиш билан боғлиқ ишларни соат 07.00 дан 21.00 га қадар амалга оширишга йўл қўйилмайди
1 июндан бошлаб шаҳарлар автомобиль йўлларида таъмирлаш ёки йўл чизиқларини чизиш билан боғлиқ ишларни соат 07.00 дан 21.00 га қадар амалга оширишга (дам олиш кунлари, шунингдек, кечиктириб бўлмайдиган алоҳида ҳолатлар бундан мустасно) йўл қўйилмайди.
Таъмирлаш ва йўл чизиқларини янгилаш ишлари энди кундузи эмас, фақат кечаси — йўллардаги ҳаракат камайган вақтда амалга оширилади.
Бу ўзгариш фуқароларнинг кундалик ишга бориш-келиш, фарзандини мактабга олиб бориш ёки шифохонага етиб олишни осонлаштириш билан бир қаторда, тирбандликлар юзага келишини олдини олади.
Шунингдек, жорий йил 1 сентябрдан бошлаб ҳаракат тезлигини назорат қилишга мўлжалланган ҳар қандай турдаги стационар ва мобиль радарлар жойлашган ҳудудда ва унгача камида 250 метрдан кам ҳамда 500 метрдан кўп бўлмаган ҳудудда “Радар” йўл белгисининг ўрнатилиши мажбурий бўлади.

С 1 июня запрещается проведение на улицах городов работ по ремонту дорог или нанесению разметки с 07:00 до 21:00
С 1 июня запрещается проведение на улицах городов работ по ремонту дорог или нанесению разметки с 07:00 до 21:00 (за исключением выходных дней, а также случаев неотлагательного характера).
Работы по ремонту дорог и обновлению дорожной разметки отныне будут проводиться не днем, а исключительно ночью — в часы, когда движение на дорогах минимально.
Это нововведение не только облегчит гражданам повседневные поездки на работу, в школу или в медицинские учреждения, но и позволит эффективно предотвратить образование пробок на улицах.
Также с 1 сентября текущего года в местах размещения любых стационарных или мобильных радаров контроля скорости движения, а также не менее чем за 250 метров и не более чем за 500 метров до места их размещения установка дорожного знака «Радар» будет обязательной.