Айрим ҳудудларда ҳаво ҳарорати 22 даража совуққача пасайиши кутилмоқда
"Ўзгидромет" хабарига кўра, 23-26 февралда Ўзбекистон ҳудудига Волга бўйи орқали Россиянинг Европа қисми (Москва) ҳудудлари устида шаклланган совуқ ва нам ҳаво массалари кириб келади.
23 февралда республика бўйича ёмғир ёғади, 24 февралда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади, тоғ олди ва тоғли ҳудудларда баъзи жойларда кучли бўлади.
Ҳаво ҳарорати 24 февралда кечаси ва кундузи 2-7° илиқ бўлади, 25-26 февралда ҳарорат кечалари 7-12° совуққача, кундуз кунлари 2-7° совуққача пасаяди.
Қорақалпоғистонда, Хоразм вилоятида 23 февралда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади, 24 февралда ёғингарчилик кутилмайди. 24-25 февралда Қорақалпоғистонда ҳарорат кечалари 17-22° совуққача, кундуз кунлари 10-15° совуққача, Хоразм вилоятида кечалари 12-17° совуққача, кундуз кунлари 5-10° совуққача пасаяди.
23-25 февралда баъзи жойларда шамол 17-22 м/с гача кучайиши кутилмоқда, баъзида эса 25-28 м/с гача кучайиши мумкин.
Барча йўл ҳаракати қатнашчиларидан ҳаво ҳароратини инобатга олган ҳолда ҳаракатланишларини, музламалар юзага келган вақтда ҳайдовчилар бошқарувидаги транспорт воситасининг шина изларига эътиборли бўлиб, ўта эҳтиёткор бўлишларини сўраб қоламиз.

В некоторых районах ожидается снижение температуры воздуха до 22 градусов
Как сообщает Узгидромет, 23-26 февраля на территорию Узбекистана через Поволжье осуществится вторжение холодной и влажной воздушной массы, сформировавшейся над Европейской территорией России (Московская область).
23 февраля по республике пройдут дожди, 24 февраля осадки (дождь, снег), по предгорным и горным районам местами сильные.
Температура 24 февраля ночью и днем 2-7° тепла, 25-26 февраля понижение температуры ночью до 7-12° мороза, днем до 2-7° мороза.
По Каракалпакстану, Хорезмской области 23 февраля осадки (дождь, снег), 24 февраля без осадков. 24-25 февраля понижение температуры по Каракалпакстану ночью до 17-22° мороза, днем до 10-15° мороза, по Хорезмской области ночью до 12-17° мороза, днем до 5-10° мороза.
23-25 февраля местами ожидается усиление ветра до 17-22 м/с, возможны порывы до 25-28 м/с.
Мы просим всех участников дорожного движения водить машину с учетом температуры воздуха, быть осторожными и обратить внимание на техническое сотсояние шин транспортного средства.