Бухорода тезкор тадбир ўтказилиб, ЙҲХБ ходимига пора берган фуқаро ушланди
Жорий йилнинг 24 апрель куни Бухоро вилояти, Жондор тумани ИИБ ЙҲХБ бошлиғи М.Эргашев билдирги орқали вилоят ИИБ бошлиғи номига мурожаат қилиб, ўз билдиргисида , 1971 йилда туғилган фуқаро Ш.И. таниши И.Я. бошқарувида бўлган "DAF" русумли автомобилни жарима майдончасидан олиб чиқиш эвазига пора таклиф қилаётганлигини маълум қилиб, қонуний чора кўрилишини сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида жорий йилнинг 26 апрель куни ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари томонидан тезкор тадбир ўтказилиб, фуқаро Ш.И. 500.000 (беш юз минг) сўм миқдоридаги пулларни пора сифатида М.Эргашевга берган вақтида ашёвий далил билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан ИЖҚК Департаментининг Вобкент тумани бўлими томонидан фуқаро Ш.И.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Бухаре задержали гражданина за дачу взятки начальнику УБДД
24 апреля текущего года начальник УБДД УВД Жондорского района Бухарской области М.Эргашев обратился с рапортом к начальнику УВД области, в котором он указал, что гражданин Ш.И. 1971 года рождения предложил ему взятку в обмен на вывоз автомобиля марки "DAF" из штрафстоянки, который был под управлением гражданина И.Я., и попросил принять соответствующие меры.
После чего на основании рапорта сотрудника, 26 апреля текущего года сотрудниками правоохранительного органа было проведено оперативное мероприятие, гражданин Ш.И. был задержан с вещественными доказательствами при дачи взятки в размере 500 000 (пятьсот тысяч) сум М.Эргашеву.
По данному факту Вобкентским районным отделом департамента по борьбе с экономическими преступлениями возбуждено уголовное дело по статье-211 части -1 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и ведется предварительное следствие.