Фарғонада беш кун давомида ЙҲХБ ходимига пора бериш билан боғлиқ учта ҳолат аниқланди
Жорий йилнинг 10 ҳамда 13 апрель кунлари Фарғонада ЙҲХБ ходимига пора бериш билан боғлиқ иккита ҳолат аниқланганлиги ҳақида хабар берган эдик. Орадан кўп вақт ўтмасдан Тошлоқ туманида яна бир фуқаро ЙҲХБ ходимига пора берган вақтда қўлга олинди.
Жорий йилнинг 14 апрель куни Фарғона вилояти ИИБ Биринчи минтақавий ҳудуд Тошлоқ тумани ИИБ ЙҲХГ маъмурий материалларни кўриб чиқиш инспектори Ғ.Эрматов вилоят ИИБ бошлиғи номига билдирги орқали мурожаат қилиб, ўз билдиргисида, 1997 йилда туғилган фуқаро Р.Қ. ўзига нисбатан ЙПХ инспектори томонидан Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги Кодекснинг 194-моддаси 1-қисми билан расмийлаштирилган баённома бўйича чора кўрмасдан енгиллик яратиб бериш эвазига 100 (юз) АҚШ доллар миқдорида пора таклиф этганлигини маълум қилиб, фуқарога нисбатан қонуний чора кўрилишини сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаро Р.Қ. Тошлоқ тумани ИИБ ЙҲХБ биносидаги хизмат хонасида Ғ.Эрматовга 100 (юз) АҚШ доллар миқдоридаги пулни пора тариқасида берган вақтида ашёвий далил билан қўлга олинган.

В Фергане выявлено три случая подкупа сотрудника УБДД за пятидневный срок
10 и 13 апреля текущего года мы сообщили о двух случаях подкупа сотрудника УБДД в Фергане. Вскоре после этого в районе Ташлак был задержан еще один гражданин за подкуп сотрудника УБДД.
14 апреля текущего года инспектор по административным делам УБДД УВД 1-й районной зоны Ташлакского района Ферганской области Г.Эрматов обратился с рапортом к начальнику УВД Ферганской области. Он сообщил, что ему была предложена взятка в размере 100 (ста) долларов США гражданином Р.К. 1997 года рождения в обмен на уступки по статье 194 (ч. 1) Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан.
На основании рапорта сотрудника, в ходе оперативного мероприятия проведенного с участием сотрудников правоохранительных органов, гражданин Р.К. был задержан с вещественными доказательствами при даче взятки в размере 100 (ста) долларов США Г.Ирматову в здании УБДД УВД Ташлакского района.