Фарғонада ЙПХ ходимининг билдиргиси асосида тезкор тадбир ўтказилиб, ходимга пора берган фуқаро қўлга олинди
Жорий йилнинг 29 январь куни соат 12:00ларда, Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар, Қувасой кўчасида белгиланган тақсимот асосида хизмат олиб борган ЙПХ ходими Х.Хамидов томонидан “Ласетти” русумли автомобиль тўхтатилган.
Текширув давомида, автомобилнинг ён ойналари туси рухсатсиз қорайтириб олинганлиги аниқланган ва ҳайдовчи О.С.га нисбатан белгиланган тартибда маъмурий баённома тузилиб, автомобиль вақтинча сақлаш учун жарима майдончасига жойлаштирилган.
Жорий йилнинг 30 январь куни ҳайдовчи О.С. ЙПХ ходимига қўнғироқ қилиб, автомобилини жарима майдончасидан олиб чиқиш эвазига 500.000 (беш юз минг) сўм пулларни пора тариқасида таклиф қилган.
ЙПХ ходими ҳайдовчининг ушбу таклифини билдирги орқали вилоят ИИБ бошлиғи номига ёзиб, қонуний чора кўришликни сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида, жорий йилнинг 30 январь куни ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Фарғона шаҳрида жойлашган “Сув спорт саройи” автотураргоҳида фуқаро О.С. ЙПХ ходими Х.Хамидовга 500.000 (беш юз минг) сўм пулларни пора тариқасида берган вақтида ушланган.
Фарғона шаҳар прокуратураси томонидан фуқаро О.С.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 211-моддаси (пора бериш)си 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Фергане, на основании рапорта сотрудника ДПС была проведена спец операция и задержан гражданин за дачу взятки
29 января текущего года в 12:00, сотрудником ДПС Х.Хамидовым, проходившим службу на территории улицы Кувасай в городе Фергана, Ферганской области на основании определенного распределения, был остановлен автомобиль марки «Lacetti».
В ходе проверки было установлено, что цвет боковых стекол автомобиля был затемнен без надлежащего разрешения, на водителя О.С. был составлен административный протокол в установленном порядке и автомобиль был помещен на штрафную площадку для временного хранения.
30 января водитель О.С. позвонил сотруднику ДПС и предложил ему взятку в размере 500 000 (пятьсот тысяч) сумов в обмен на то, что тот вывезет его машину из штрафной площадки.
Затем сотрудник ДПС написал рапорт на имя начальника районного отделения милиции с просьбой принять соответствующие меры.
На основании рапорта сотрудника ДПС, во время операции, проведенной сотрудниками правоохранительных органов, 30 января текущего года в Фергане на стоянке «Дворца водного вида спорта», гражданин О.С. был задержан при даче взятки сотруднику ДПС Х.Хамидову в размере 500 000 (пятьсот тысяч) сумов.
Прокуратура города Ферганы возбудила уголовное дело в отношении гражданина О.С. по статье 211 (1) Уголовного кодекса Республики Узбекистан и ведет расследование.