Фуқаролар мурожаатини бевосита жойида бартараф этиш чоралари кўрилмоқда
Аҳолининг турли қатламлари билан тўғридан-тўғри мулоқотни кенгайтириш, мавжуд долзарб муаммоларни аниқлаш, уларни бевосита жойида бартараф этиш юзасидан аниқ ва тезкор чоралар кўриш мақсадида, тасдиқланган жадвалга асосан Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармасининг фуқароларни қабул қилиш хонасида Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси бошлиғи полковник О.Ч.Саидовнинг шахсий қабули ўтказилди.
Қабул давомида йўл ҳаракати хавфсизлиги фаолияти билан боғлиқ масалалар юзасидан мурожаат қилган жисмоний, юридик шахслар ва уларнинг вакиллари қабул қилинди. Қабул давомида қилинган мурожаатлар алоҳида назоратга олиниб, қисқа муддатларда ўрганилиб, уларни ижобий ҳал этиш юзасидан бош бошқарма масъул ходимларига топшириқлар берилди.
Қабул сўнггида фуқаролар билан йўл ҳаракати хавфсизлиги фаолияти бўйича қабул қилинаётган норматив ҳуқуқий ҳужжатлар ҳамда киритилаётган янгиликларга муносабатлари бўйича ҳам сухбатлашилиб, қабулга ташрифлари учун миннатдорчилик билдирилди.
Эслатма ўрнида, Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармасида хафтанинг душанбадан жума кунига қадар Бош бошқарма бошлиғининг ўринбосарлари, шанба куни эса бош бошқарма бошлиғининг шахсий қабул кунлари ташкил этилганлигини маълум қиламиз.

Принимаются работы по рассмотрению обращений граждан на месте
В целях расширения прямого общения с различными слоями населения, выявления существующих проблем, принятия конкретных и оперативных мер по их устранению на месте согласно утвержденному графику, в приемной Главного управления безопасности движения МВД Республики Узбекистан состоялся личный прием начальника Главного управления безопасности дорожного движения полковника Саидова О.Ч.
В ходе приема были рассмотрены вопросы физических и представителей юридических лиц связанные с деятельностью по обеспечению безопасности дорожного движения. Во время приема обращения были взяты на особый контроль, изучены в короткие сроки и даны поручения ответственным сотрудникам по их положительному разрешению.
В завершение приема гражданам рассказали о принятых нормативных правовых актах по безопасности дорожного движения, а также об их отношении к нововведениям и поблагодарили за посещение приемной.
Напоминаем, что Главное управление безопасности дорожного движения организовало дни приемов граждан по следующему графику: - заместители начальника Главного управления с понедельника по пятницу; - дни личных приемов начальника Главного управления в субботу.