Ижтимоий тармоқда "Қарама-қарши юрган ҳайдовчига ЙПХ ходими жарима тузмади" сарлавҳаси остида тарқалган видео лавҳа юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 9 март куни ижтимоий тармоқда "Қарама-қарши юрган ҳайдовчига ЙПХ ходими жарима тузмади" сарлавҳаси остидаги видео лавҳа тарқалди.
Видео лавҳада ЙПХ ходими Ф.Сайхаматов томонидан ҳайдовчи О.Машрапов бошқарувидаги автомобиль тўхтатилгани, ходим ҳайдовчига қоидабузарлик содир этганлигини айтгани, лекин, ҳайдовчига нисбатан ўрнатилган тартибда маъмурий баённома расмийлаштирмасдан йўлида давом этишига рухсат берганлиги ҳолати акс этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ томонидан хизмат текшируви ўтказилмоқда. Текширув давомида ҳолатга ойдинлик киритилиб, хулосаси бўйича қўшимча маълумот берилади.

Информация о видеосъемке, размещенной в соцсетях под заголовком "Сотрудник ДПС не оштрафовал водителя двигавшегося по встречке"
9 марта текущего года в соцсетях был размещен видеосъемок под заголовком "Сотрудник ДПС не оштрафовал водителя двигавшегося по встречке".
На видео видно, что автомобиль, которым управлял О. Машрапов, был остановлен сотрудником ДПС Ф.Сайхаматовым, который сообщил водителю о нарушении правил, но позволил водителю продолжить движение, без составления административного протокола.
По данному факту Ташкентский городской УБДД ГУВД проводит служебную проверку. В ходе проверки будет выяснена ситуация и предоставлена ​​дополнительная информация по заключению.