Ижтимоий тармоқда "ГАИ ходими ва аёл ўртасида тортишув" сарлавҳаси остида тарқалган видео лавҳа юзасидан маълумот
Ижтимоий тармоқда "ГАИ ходими ва аёл ўртасида тортишув" сарлавҳаси остидаги видео лавҳа тарқалди.
Жорий йилнинг 21 март куни соат 12:10 ларда, Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани, А.Навоий кўчасида, бозор рўпарасида ЙПХ ходимлари М.Нурматов ва Ф.Давроновлар томонидан "Ваз-2102" русумли автомобиль тўхтатилган.
Ҳайдовчи меъёрий ҳужжатлари аёлида эканлигини маълум қилган. Ходимлар ўрнатилган тартиб асосида ҳайдовчига тушунтириш бериб, автомобиль жарима майдончасига жойланишини айтишган.
Мулоқот вақтида бир аёл киши бозордан чиқиб, уларнинг олдига келган. Ходимларга ҳайдовчининг ҳужжатлари унда эканлигини айтиб, фақат кўрсатишини, лекин тақдим қилмаслигини маълум қилган. Ўзаро мулоқот низоли вазиятга айланишини олдини олиш мақсадида, ходимлар аёл кишига ҳужжатларни тақдим қилишини бир неча маротаба сўраган. Атрофга фуқаролар тўпланиб, низоли ҳолат юзага келишни бошлагани боис ходимлар ҳайдовчи ва ёнидаги аёл киши кетишига рухсат беришган.
Видео лавҳадаги ҳолат юзасидан ҳозирда Самарқанд вилояти ИИБ ЙҲХБ томонидан суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Информация о видеосъемке, распространенного в соцсетях под заголовком “Спор женщины с сотрудником ДПС”
21 марта текущего года примерно в 12:10 часов напротив базара на улице А.Наваи Каттакурганского района Самаркандской области, сотрудниками ДПС М.Нурматовым и Ф.Давроновым, был остановлен автомобиль марки "Ваз-2102".
Водитель сообщил, что документы у его жены, после чего сотрудники объяснили водителю, что автомобиль будет помещен на штрафстоянку в установленном порядке.
Во время их разговора с базара вышла женщина и подошла к ним. Затем водитель сказал сотрудникам, что только покажет документы, но не предоставит их. Чтобы спор не перерос в конфликтную ситуацию, сотрудники неоднократно просили женщину предоставить документы. После того как разгорелся спор и вокруг собрались граждане, сотрудники разрешили водителю и женщине уехать.