Ижтимоий тармоқда "Ишдан қуритвораман... формангни еч едираман..." сарлавҳаси остида тарқалган видео лавҳа юзасидан маълумот
Ижтимоий тармоқда "Ишдан қуритвораман... формангни еч едираман..." сарлавҳаси остидаги видео лавҳа тарқалди. Ҳолат 2020 йилда Сирдарё вилоятида содир бўлган.
2020 йил 17 сентябрь куни соат 09:30ларда, Оқолтин тумани ИИБ ЙҲХБ ходимлари А.Махмудов ва А.Маматовлар туман ҳудудидан ўтувчи 4Р-35 автомобиль йўлининг 95-километрида хизмат олиб бораётган вақтда А.Махмудов томонидан "Дамас" русумли автомобиль ҳайдовчисига тўхташ ишораси берилган. Ҳайдовчи ишорага бўйсунмасдан ҳаракатда давом этган. Шундан сўнг, ЙҲХБ ходимлари ҳайдовчини "Нексия-2" русумли автомобилда кузатиб боришган. Ҳайдовчи тўхтаган вақтда унинг ёнига бориб бўйсунмай ҳаракатланиш сабаби ва меъёрий ҳужжатларини тақдим қилиши сўралганда, ўзаро тортишув ва низоли вазият юзага кела бошлаган. Шундан сўнг, ҳайдовчига нисбатан Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги Кодекснинг 194-моддаси тартибида баённома тузилиб, ушбу Кодекснинг 291-моддаси тартибида автомобиль жарима майдонига жойлаштирилган.
Тўпланган ҳужжатлар 2020 йил 22 сентябрь куни Гулистон шаҳар маъмурий суди томонидан ўрганилиб, ҳайдовчи А.Т.га нисбатан БҲМнинг бир баравари миқдорида жарима жазоси белгиланган.

Информация о видеосъемке, распространенной в соцсетях под заголовком "Останешься без работы...сними форму и поговорим..."
В соц сетях была распространена видеосъемка по заголовком "Останешься без работы...сними форму и поговорим..."
17 сентября 2020 года примерно 09:30 часов сотрудниками УБДД УВД Акалтынского района А.Махмудовым и А.Маматовым, во время несения службы на 95-километре автодороги 4Р-35 проходящей по территории района, был подан знак остановки автомобилю марки "Дамас". Водитель не подчинился требованиям сотрудников и продолжил движение. После этого сотрудники УБДД отследили водителя на автомобиле "Нексия-2". Спустя некоторое время водитель остановился, в то время как сотрудники подошли к водителю и попросили объяснить причину неподчинения и предъявить документы, начали возникать споры и конфликтные ситуации. После чего на водителя был составлен протокол в соответствии со статьей 194 Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан, а автомобиль был помещен на штрафстоянку в соответствии со статьей 291 настоящего Кодекса.
Собранные документы были рассмотрены Административным судом города Гулистан 22 сентября 2020 года, и водитель А.Т. был оштрафован в размере 1 БРВ