Ижтимоий тармоқда "Ласетти ҳайдовчиси ЙПХ ходимини босиб кетишига озгина қолди" сарлавҳаси остида тарқалган видео лавҳа юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 25 апрель куни соат 13:45ларда, Қорақалпоғистон Республикаси ИИВ ЙҲХБ ЙПХ ходими И.Искандаров Нукус шаҳар деҳқон бозори яқинида хизмат олиб бораётган вақтда "Ласетти" русумли автомобилни тўхтатган ва текширув давомида ён ойналари тегишли рухсатномасиз қорайтирилганлигини аниқлаган. Ҳайдовчига қоидабузарлигини тушунтириб транспорт воситасини вақтинча сақлаш учун жарима майдончасига жойлаштиришини айтган вақтида ҳайдовчи ходимга бўйсунмасдан автомобилни бошқариб, воқеа жойидан кетиб қолган.
ЙПХ ходими ҳолат юзасидан ЙҲХБ бошлиғи номига билдирги орқали мурожаат қилиб, қонуний талабини бажармасдан кетиб қолган ҳайдовчига тегишли чора кўрилишини сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида ҳолат ўрганилиб, кетиб қолган ҳайдовчи аниқланган ва белгиланган тартибда ҳужжатлар расмийлаштирилиб, автомобиль вақтинча сақлаш учун жарима майдонига жойлаштирилган.

Информация о видеосъемке, распространенной в соцсетях под заголовком "Водитель Ласетти чуть не задавил сотрудника ДПС"
25 апреля текущего года примерно в 13:45 часов сотрудник ДПС УБДД МВД Республики Каракалпакстан И.Искандаров во время несения службы на улице Е.Алакуз остановил автомобиль марки "Ласетти" и в ходе осмотра обнаружил, что боковые стекла автомобиля были затемнены без соответствующего разрешения. В то время как сотрудник объяснял водителю о правонарушении и что он должен отправить автомобиль на штрафстоянку для временного хранения. Водитель не подчинившись законным требованиям сотрудника покинул место инцидента.
После этого сотрудник ДПС обратился с рапортом к начальнику УБДД с просьбой принять соответствующие меры в отношении водителя.
На основании рапорта сотрудника была изучена ситуация и установлена личность водителя, документы были оформлены в установленном порядке, а автомобиль был помещен на штрафстоянку для временного хранения.