Ижтимоий тармоқлардаги “Ички ишлар вазирлиги ЙҲХББ уч ой ичида 30 та Equinox, 40 та Cobalt, 17 та Malibu-2 сотиб олгани маълум бўлди” сарлавҳаси остида тарқалган хабар юзасидан муносабат
Ҳақиқатдан ҳам, Ички ишлар вазирлиги Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси томонидан амалдаги норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар талаблари асосида, хизматда фойдаланиш учун 2020 йил август-октябрь ойларида 15 та “Equinox AT”, 20 та “Cobalt GS/16МТB”, 13 та “Lacetti 1,5 (L-Comfort Plus)”, 1 та “Lacetti 1,5 (L-Elegant/АТ Plus)”, 2 та “Volkswagen Caddy (Trendline)”, 14 та “Автобус (SAZ HC-40)” ва 16 та “Мalibu-2” русумли автотранспорт воситалари 18 миллиард 789 миллион 813 минг сўмга харид қилинди.
Ушбу автотранспорт воситалари фақат хизмат вазифаларни бажариш мақсадида харид қилинганлигини маълум қиламиз.
Барчадан, харид килинган автомашиналар сони ва нархига аниқлик киритилмаган норасмий маълумотларни ижтимоий тармоқлар орқали тарқатмасликларини, бу билан фуқароларни нотўғри маълумотлар билан чалғитмасликларини сўраб қоламиз!

Касательно информации распространившейся в социальных сетях « о приобретённых автотранспортных средствах ГУБДД МВД за август-октябрь 2020г.»
Действительно, в соответствии с требованиями действующих нормативных правовых документов, Главным управлением безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел, в целях выполнения служебных обязанностей, в августе-октябре 2020 года были приобретены автотранспортные средства: 15 ед. “Equinox AT”, 20 ед. “Cobalt GS/16МТB”, 13 ед. “Lacetti 1,5 (L-Comfort Plus)”, 1 ед. “Lacetti 1,5 (L-Elegant/АТ Plus)”, 2 ед. “Volkswagen Caddy (Trendline)”, 14 ед. “Автобусов (SAZ HC-40)” и 16 ед. “Мalibu-2” на сумму 18 миллиардов 789 миллионов 813 тысяч сумов.
Сообщаем вам, что эти автомобили были приобретены исключительно для служебного пользования.
Чтобы не вводить в заблуждение граждан, просим не распространять непроверенную информацию в социальных сетях касательно количества и расценок автомобилей!