Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш борасида Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги билан конференция бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 3 март куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура Академияси ва Ички ишлар вазирлиги Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси томонидан Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги билан ҳамкорликда Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлашнинг долзарб муаммолари ва бу соҳада ҳуқуқбузарликларнинг профилактикаси мавзусидаги халқаро илмий-амалий конференция ташкил этилди.
Конференциядан кўзланган асосий мақсад - йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлашда Япония тажрибаси билан яқиндан танишиш, бу соҳада Ўзбекистондаги мавжуд муаммоларнинг ечими бўйича таклифлар ишлаб чиқиш ҳамда Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги кўмагида ушбу фаолиятни яхшилашга қаратилган йирик лойиҳаларни амалга оширишга оид истиқболли масалаларни муҳокама қилиш ҳисобланади.
Конференция давомида томонлар йўл ҳаракати хавфсизлигига оид умумий масалалар юзасидан фикр алмашдилар.
Умид қиламизки, мазкур конференция Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги билан келгусидаги кенг кўламли ўзаро ҳамкорлик учун самарали пойдевор бўлиб хизмат қилади.

Проведена конференция по безопасности дорожного движения совместно с Японским агентством международного сотрудничества (JICA)
3 марта текущего года в Академии Генеральной прокуратуры и прошел начала свою работу конференция посвящённая проблемам безопасности дорожного движения и профилактики правонарушений, организаторами которой являются Академия Генеральной прокуратуры, Главное управление безопасности дорожного движения МВД совместно с Японским агентством международного сотрудничества (JICA ).
Основной целью конференцией - ознакомление и изучению опыта Японии в области безопасности дорожного движения, в 1-ый день конференции разрабатывались предложения по решению существующих в Узбекистане проблем в этой сфере и обсуждались перспективные вопросы, связанные с реализацией крупных проектов по совершенствованию проводимых работ при содействии Японского агентства международного сотрудничества.
В ходе конференции стороны обменялись мнениями по общим вопросам безопасности дорожного движения.
Мы надеемся, что данная конференция послужит прочным фундаментом для дальнейшего сотрудничества с Японским агентством международного сотрудничества.