Йўловчи ЙПХ ходимига 600.000 сўм пора таклиф қилди
Наманган вилояти ИИБ Ахборот хизматининг хабарига кўра, жорий йилнинг 12 март куни соат 10:40ларда, Наманган вилояти ИИБ ЙҲХБ 2-сафарбар гуруҳи ЙПХ катта инспектори Тўрақўрғон тумани ҳудудида хизмат олиб бораётган вақтида, "Спарк" русумли автомобиль ҳайдовчиси “Йўл ҳаракати қоидалари”ни бузган ҳолда ҳаракатланганлиги боис тегишли тартибда маъмурий баённома расмийлаштириб, автомобилни жарима майдонига жойлаштирган.
Шундан сўнг, автомобилда бўлган йўловчи, ушбу автомашина унга тегишли эканлигини маълум қилиб, транспорт воситасини жарима майдонидан чиқариб бериш ва чора кўрмаслик эвазига 600.000 (олти юз минг) сўм пора таклиф қилган.
ЙПХ катта инспектори мазкур ҳолат юзасидан вилоят ИИБ бошлиғи номига билдирги орқали мурожаат қилиб, пора таклиф қилаётган фуқарога қонуний чора кўришликни сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро жарима майдончаси олдида ЙПХ катта инспекторига 600.000 (олти юз минг) сўм пулларни пора тариқасида бераётган вақтида холислар иштирокида, ашёвий далил билан ушланган.
"Ушбу ҳолат юзасидан ИЖҚКД туман бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда." - дейилади хабарда.

Пассажир автомобиля предложил 600.000 сум сотруднику ДПС
Как сообщает информационная служба УВД Наманганской области, 12 марта текущего года примерно в 10:40 часов, сотрудник 2-й мобилизационной группы УБДД УВД, во время службы на территории Туракурганского района, остановил автомобиль “Спарк” из-за нарушения правил, составил административный протокол и поместил автомобиль на штрафстоянку.
После этого пассажир автомобиля сообщил сотруднику, что автомобиль на самом деле принадлежит ему и предложил взятку в размере 600,000 (шестьсот тысяч) сум в обмен на то, что он вывезет автомобиль из штрафстоянки и не предпримет никаких мер.
Затем сотрудник обратился по этому поводу к начальнику УВД области и попросил принять соответствующие меры.
В ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками правоохранительных органов на основании рапорта сотрудника, гражданин был задержан с вещественными доказательствами в присутствии понятых при даче взятки сотруднику ДПС в размере 600 000 (шестьсот тысяч) сум в качестве взятки.
По данному инциденту районным отделом департамента по борьбе с экономическими преступлениями возбуждено уголовное дело по статье-211 части -1 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и ведется расследование- говорится в сообщении.