Югуриш марафони сабаб бугун Яккасаройда айрим кўчалар транспорт воситалри учун бир неча соатга ёпилади
Яккасарой туман ҳокимлиги Матбуот хизматининг хабарига кўра, "Ёшлар билан 100 кун", "Қадрият, урф-одат, анъана, маҳалла ва ёшлар" акцияси доирасида жорий йилнинг 2 март куни соат 16:00да 144-сонли умумий ўрта таълим мактабидан "Eko house" турар-жой мажмуасигача "Соғлом ҳаёт сари" югуриш марафони бўлиб ўтади.
Шу муносабат билан, жорий йилнинг 2 март куни соат 16:00дан 18:00га қадар Муқимий ва Нукус кўчалари "Соғлом ҳаёт сари" югуриш марафони тадбири сабаб транспорт воситалари учун вақтинчалик ёпилади.

В связи с беговым марафоном некоторые улицы Яккасарайского района будут сегодня закрыты на несколько часов
Как сообщает пресс-служба Яккасарайского хакимията, в рамках акции «100 дней с молодежью», «Ценности, обычаи, традиции, махалли и молодежь» 2 марта в 16:00 от общеобразовательной школы № 144 до жилого комплекса “Eko house” пройдет беговой марафон «Навстречу здоровой жизни».
В связи с этим 2 марта текущего года с 16:00 до 18:00 улицы Мукимий и Нукус будут временно закрыты для проведения бегового марафона.