Наманганда ЙПХ ходимининг билдиргиси асосида пора берган фуқаро ушланди
Наманган вилояти ИИБ ЙҲХБ Ахборот хизматининг хабарига кўра, жорий йилнинг 7 март куни, Наманган вилояти ИИБ ЙҲХБ ЙПХ инспектори вилоят ИИБ бошлиғи номига билдирги билан мурожаат қилиб, шу йил 6 март куни соат 20:30 ларда, Косонсой туманида хизмат олиб бораётган вақтида, Косонсой туманида яшовчи, 1966 йилда туғилган фуқаро бошқарувидаги "Ваз-2101" русумли автомобилни тўхтатган.
Ҳайдовчи спиртли ичимлик истеъмол қилиб транспорт воситасини бошқарганлигини аниқлаган ва унга нисбатан тегишли тартибда маъмурий баённома расмийлаштириб, автомобилни вақтинча сақлаш учун жарима майдончасига жойлаштирган.
Ҳайдовчи автомобилини жарима майдончасидан чиқариб бериш ва тўпланган ҳужжатларни маъмурий судга тақдим этмаслик эвазига 100 (бир юз) АҚШ доллари ва 500.000 (беш юз минг) сўм миқдоридаги пулларни пора тариқасида таклиф қилаётганлигини маълум қилиб, чора кўрилишини сўраган.
Мазкур билдиргига асосан, шу куни соат 17:30 ларда, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбир давомида, туман ИИБ ЙҲХБ жарима майдончаси олдида фуқаро ЙҲХБ инспекторига 100 (бир юз) АҚШ доллари ва 400.000 (тўрт юз минг) сўм пулларни пора тариқасида бераётган вақтида ашёвий далил билан ушланган.
"Ушбу ҳолат бўйича Косонсой туман прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда." дейилади хабарда.

На основании рапорта сотрудника ДПС в Наманганской области был задержан гражданин за дачу взятки
По данным информационной службы Наманганского областного УБДД УВД, 7 марта текущего года сотрудник ДПС через рапорт проинформировал начальника областного УВД что во время его службы 6 марта текущего года примерно в 20:30 в Касансайском районе, он остановил автомобиль марки ВАЗ-2101, которым управлял житель Касансайского района 1966 года рождения.
Далее узнав, что водитель управлял автомобилем в нетрезвом состоянии, составил на него административный протокол и поместил автомобиль на штрафстоянку для временного хранения.
И на то что водитель предложил ему взятку в размере 100 (сто) долларов США и 500000 (пятьсот тысяч) сум в обмен на удаление протокола и вывоза его автомобиля из штрафстоянки, попросил начальника принять соответствующие меры.
Согласно сообщению, в 17:30 того же дня в ходе совместной операции с правоохранителями, рядом со штрафстоянкой районного УБДД УВД, гражданин был задержан с вещественными доказательствами в момент дачи взятки в размере 100 (сто) долларов США и 400 000 (четыреста тысяч) сум сотруднику ДПС.
По данному инциденту предварительное расследование ведет прокуратура Касансайского района - говорится в сообщении.