"Нексия" автомобили ўриндиғи остидан топилган қоғозда марихуана яширилгани аниқланди
Жорий йилнинг 12 апрель куни Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар, А.Навоий кўчасида хизмат олиб борган ЙПХ инспектори Ш.Ҳайиталиев томонидан текшириш мақсадида “Нексия” русумли автомобиль тўхтатилган. Текширув давомида автомобилнинг олд ўриндиғида ўтирган йўловчининг безовталиги ЙПХ ходимининг эътиборини тортган.
Ходим ҳужжатларни текшириш баробарида йўловчинининг хатти-ҳаракатини ҳам кузата бошлаган. Бетоқат йўловчи ЙПХ инспектори у томон яқинлашиб келаётганлигини кўриб тезликда қўлидаги қоғоз ўрамини ўриндиқ тагига яширган. Бу ҳаракат инспекторнинг шубҳаси асосли эканлигини тасдиқлаган. Холислар иштирокида яширилган қоғоз ўрами олинган ва текшириш учун ички ишлар бўлимига олиб борилган.
Суд кимёвий экспертиза қоғоздаги ўсимликларни текшириб, оғирлиги 2,18 грамм бўлган марихуана гиёҳвандлик моддаси эканлигини тасдиқлаган. Фуқаро, 1972 йилда туғилган Ш.Ю.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 276-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Под сиденьем автомобиля Нексия была найдена обертка бумаги в которой находилась марихуана
12 апреля текущего года на улице А.Навои в городе Чирчик Ташкентской области сотрудник ДПС Ш.Хайиталиев остановил автомобиль марки "Нексия". Во время осмотра автомобиля пассажир, сидящий на переднем сиденье, привлек внимание сотрудника ДПС.
Помимо проверки документов, сотрудник также стал следить за поведением пассажира. Нетерпеливый пассажир увидев как к нему приближается сотрудник ДПС, быстро спрятал оберток бумаги в руке под сиденьем. Это действие подтвердило обоснованность подозрений сотрудника. Скрытый оберток бумагами был изъят в присутствии понятых и доставлен в отдел внутренних дел для расследования.
Судебный химэксперт проверил растения на бумаге и подтвердил, что это марихуана, вес которой составляет 2,18 грамма. В отношении гражданина Ш.Ю., 1972 года рождения возбуждено уголовное дело по статье 276 ч. 1 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и ведется предварительное следствие.