Қоидани бузган ҳайдовчига чора кўрилди
Видео лавҳада Наманган шаҳрида ИИО ФМБ ЙҲХБга тегишли бўлган "Ласетти" русумли, 50 400 VSF давлат рақам белгили махсус хизмат автомобили ҳайдовчиси йўл ҳаракати қоидаларининг 3-банди (йўл ҳаракати қатнашчилари «Йўл ҳаракати хавфсизлиги тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси  Қонунини, ушбу Қоидаларни ва унда келтирилган светофор ишоралари, йўл белгилари (ушбу қоидаларга  1-илова), йўл чизиқларининг (ушбу қоидаларга  2-илова) талабларини билишлари, уларга амал қилишлари, шунингдек уларга берилган ваколат доирасида йўлларда ҳаракатни тартибга солувчиларнинг кўрсатмаларини сўзсиз бажаришлари шарт)да белгиланган талабларни бузган ҳолда, 1.1 (қарама-қарши йўналишларда ҳаракатланаётган транспорт оқимларини ажратади, йўлнинг хавфли жойларидаги ҳаракатланиш бўлаги чегарасини билдиради, йўлнинг кириш тақиқланган қисми чегарасини белгилайди, транспорт воситаларининг тўхтаб туриш жойи чегарасини ҳамда автомагистрал қаторига киритилмаган йўлнинг қатнов қисми чегарасини билдиради, чизиқни босиб ўтиш тақиқланади, қатнов қисмининг четини билдириш учун қўлланилган 1.1 чизиғи бундан мустасно) йўл ётиқ чизиғини босиб ҳаракатланганлиги акс этган.
Ҳолат ўрганилди ва "Ласетти" русумли, 50 400 VSF давлат рақам белгили махсус хизмат автомашинаси бириктирилган ҳайдовчи ходим Н.А.га нисбатан белгиланган тартибда чора кўрилди.
Барча ҳайдовчилардан белгиланган қоидаларга, йўл белгилари ва чизиқлари талабларига амал қилишларини сўраб қоламиз.

К водителю-нарушителю приняты меры
В социальных сетях была распространена видеосъемка под названием "В Намангане сотрудник ДПС нарушает правила"
На видеосъемке видно, что водитель специального служебного автомобиля марки "Ласетти" с госномером 50 400 VSF, который принадлежит УБДД УКД ОВД города Намангана, не соблюдает требований пункта-3 (Участники дорожного движения обязаны знать и соблюдать Закон Республики Узбекистан "О безопасности дорожного движения", настоящие Правила и приведенные в них соответствующие требования сигналов светофора, дорожных знаков (приложение № 1 к настоящим Правилам), дорожной разметки (приложение № 2 к настоящим Правилам), а также неукоснительно выполнять требования лиц, регулирующих в пределах предоставленных им прав дорожное движение), и  1.1 (разделяет транспортные потоки противоположных или попутных направлений на участках дорог, где перестроение разрешено только из одной полосы; обозначает места, предназначенные для разворота, въезда и выезда со стояночных площадок и т. п., где движение разрешено только в одну сторону, за исключением линии 1.1, которая применяется для обозначения края участка пути) выехал на сплошную линию, разделяющую транспортные потоки.
Видеосъемка была изучена и в отношении водителя Н.А., который был под управлением автомобиля спецслужбы марки "Ласетти", с госномером 50 400 VSF, были приняты соответствующие меры.