Орадан 3 кун ўтиб Фарғонада яна бир фуқаро ЙПХ ходимига пора берган вақтда ушланди
Жорий йилнинг 10 апрель куни Фарғонада фуқаро ЙҲХГ ходимига пора берган вақтда ушланганлиги ҳақида хабар берган эдик. Орадан кўп вақт ўтмасдан Қувасой шаҳрида яна бир фуқаро ЙПХ ходимига пора берган вақтда қўлга олинди.
Жорий йилнинг 10 апрель куни соат 18:00ларда, Фарғона вилояти ИИБ ЙҲХБ ЙПХ катта инспектори А.Мўминов Қува тумани, Деҳқонобод қишлоғи ҳудудида, "Тико" русумли автомобиль ҳайдовчиси, 1990 йилда туғилган И.А.га нисбатан мастлик ҳолатида автомобиль бошқарганлиги бўйича маъмурий баённома расмийлаштириб, транспорт воситасини вақтинча сақлаш учун жарима майдонига жойлаштирган.
Шундан сўнг, 13 апрель куни фуқаро И.А. ЙПХ ходимининг ёнига келиб, расмийлаштирилган маъмурий баённомани тегишли тартибда судга тақдим этмаслик ҳамда автомобилни жарима майдонидан чиқариб бериш эвазига ходимга 2.000.000 (икки миллион) сўм миқдоридаги пулни пора тариқасида таклиф қилган.
ЙПХ катта инспектори вилоят ИИБ бошлиғи номига билдирги орқали мурожаат қилиб, пора таклиф қилаётган фуқарога нисбатан қонуний чора кўришликни сўраган.
Ходимнинг билдиргиси асосида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро И.А. Қувасой шаҳар ИИБ ЙҲХБ биноси ёнида ЙПХ катта инспектори А.Мўминовга 1.000.000 (бир миллион) сўм миқдоридаги пулни пора тариқасида берган вақтида ашёвий далил билан ушланган.

Спустя три дня в Фергане задержали еще одного гражданина за дачу взятки сотруднику ДПС
10 апреля текущего года мы сообщили, что в Фергане был задержан гражданин при подкупе сотрудника ДПС. Вскоре после этого в городе Кувасай был задержан еще один гражданин за подкуп сотрудника.
10 апреля текущего года примерно в 18:00 часов старшим инспектором ДПС УБДД УВД А.Муминовым, на территории села Дехканабад Кувинского района, был составлен административный протокол в отношении водителя автомобиля марки "Тико" И.А. 1990 года рождения, а автомобиль был помещен на штрафстоянку для временного хранения
Затем 13 апреля гражданин И.А. обратился к сотруднику ДПС и предложил ему взятку в размере 2 000 000 (двух миллионов) сум в обмен на не отправку в суд составленных в отношении него документов и вывоза его автомобиля со штрафстоянки
После этого старший инспектор ДПС обратился с рапортом к начальнику областного УВД с просьбой принять соответствующие меры в отношении гражданина, предложившего взятку.
На основании рапорта сотрудника, в ходе оперативного мероприятия проведенного с участием сотрудников правоохранительных органов, гражданин И.А. был задержан возле здания УБДД УВД города Кувасай с вещественными доказательствами при даче взятки в размере 1 000 000 (один миллион) сум старшему инспектору ДПС А.Муминову.