Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 1 декабрь кунидаги “Йўл-патруль хизмати ходимларининг йўл ҳаракати қатнашчилари билан ўзаро муносабатлари ҳамда махсус мосламалардан фойдаланиши тартиби тўғрисидаги Низомни тасдиқлаш ҳақида”ги 975-сонли Қарорининг ижросини таъминлаш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси ИИВ Ахборот хизмати томонидан 2019 йил 24 декабрь (сешанба) куни, соат 09:30да Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг анжуманлар залида “Давлат йўл ҳаракати хавфсизлиги хизматида амалга оширилаётган ислоҳатлар” мавзусида пресс-брифинг ўтказилиши режалаштирилмоқда.
Унда Ички ишлар вазирлиги раҳбарияти ҳамда бир қатор масъул ходимлар иштирок этадилар.
Тадбирга, барча ОАВ вакиллари, блогерлар ҳамда соҳага қизиқиш билдирган фуқароларимиз таклиф этиладилар. Мазкур пресс-брифингда иштирок этиш истагини билдирганлар, тадбир ўтказиладиган куни соат 09:00га қадар ўзлари билан шахсларини тасдиқловчи ҳужжат (гувоҳнома ёки паспорт) билан келишларини илтимос қиламиз.

Пресс-служба МВД Республики Узбекистан приглашает на пресс-брифинг представителей средств массовой информации и блогеров
В целях обеспечения исполнения Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан “Об утверждении Положения о порядке регулирования взаимоотношений сотрудников дорожно-патрульной службы с участниками дорожного движения и применения специальных средств” от 1 декабря 2018 г., 24 декабря (вторник) 2019 года в 09:30 в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан будет проходить пресс-брифинг на тему “Реформы, осуществляемые в Государственной службе безопасности дорожного движения”, который будет организова Пресс-службой МВД Республики Узбекистан.
В нем примут участие руководство и ответственные сотрудники Министерства внутренних дел республики.
На мероприятие приглашаются представители СМИ, блогеры, а также граждане, интересующиеся данной сферой. Всех, кто изъявил желание участвовать в пресс-брифинге, просим прийти до 9:00 часов и иметь при себе документ, подтверждающий личность (удостоверение или паспорт).