Самарқандда ЙПХ ходимига пора берган яна бир фуқаро қўлга олинди
Жорий йилнинг 25 январь куни саҳифамизда ЙПХ ходимига 600.000 (олти юз минг) сўм миқдорида пора берган фуқаро қўлга олинганлиги ҳақида маълумот жойланган эди.
Кўп вақт ўтмасдан яна бир фуқаро ЙПХ ходимига пора таклиф қилганлиги ҳолати кузатилди.
Жорий йилнинг 26 январь куни Самарқанд вилояти ИИБ ЙҲХБ ходими Ғ.Саидов белгиланган тақсимот асосида Каттақўрғон тумани, “Сеплон” МФЙ ҳудудидан ўтган М-37 автомобиль йўлининг 76-километрида хизмат олиб борган.
Хизмати давомида, соат 21:50ларда, “Самарқанд-Навоий” йўналишида ҳаракатланиб келган, давлат рақам белгиси яшириб олинган “Кобальт” русумли автомобилни тўхтатган.
Автомобиль ҳайдовчиси, 1999 йилда туғилган Ж.Т.га нисбатан давлат рақам белгисини яшириб ҳаракатланганлиги бўйича баённома расмийлаштирган ва транспорт воситасини вақтинча сақлаш учун жарима майдончасига жойлаштирган.
Жорий йилнинг 27 январь куни соат 10:10ларда, ҳайдовчи Ж.Т. вилоят ИИБ ЙҲХБ ЙПХБ 2-сафарбар гуруҳи командири Ж.Мўминовнинг хизмат хонасига келиб, жарима майдончасида сақланаётган автомобилини олиб чиқиш эвазига 1.000.000 (бир миллион) сўм миқдоридаги пулларни пора тариқасида таклиф қилган. ЙПХ ходими Ж.Мўминов фуқаро Ж.Т.нинг ушбу таклифини Самарқанд вилояти ИИБ бошлиғи номига билдирги орқали ёзиб қонуний чора кўришликни сўраган.
Ж.Мўминовнинг билдиргиси асосида жорий йилнинг 27 январь куни ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари томонидан тезкор тадбир ўтказилган. Тезкор тадбир давомида, соат 15:00ларда, ЙПХ ходими Ж.Мўминовнинг хизмат хонасида фуқаро Ж.Т. автомобилини жарима майдончасидан чиқариб бериш эвазига 1.000.000 (бир миллион) сўм миқдоридаги пулларни пора тариқасида берган вақтида, ашёвий далиллар билан ушланган.

В Самарканде задержан еще один гражданин за подкуп сотрудника ДПС
25 января текущего года на нашем сайте была опубликована информация об аресте гражданина, который давал взятку в размере 600 000 (шестьсот тысяч) сумов сотруднику ДПС.
И снова новый инцидент!
26 января сотрудник УВД УБДД Самаркандской области Г.Саидов проходил службу на 76-м километре трассы М-37 в Каттакурганском районе, на территории Сеплон.
Во время службы в 21:50 он остановил автомобиль марки «Кобальт» со скрытым номерным знаком передвигавшийся по трассе Самарканд-Навои.
На водителя автомобиля Ж.Т, 1999 г.р, был составлен административный протокол в установленном порядке за попытку скрыть государственный номерной знак, в связи с чем автомобиль был помещен на штрафную площадку для временного хранения.
27 января в 10:10 часов водитель Ж.Т пришел в кабинет к командиру 2-й мобильной группы УВД УБДД Самаркандской области Ж.Муминову и предложил ему взятку в размере 1 000 000 (один миллион) сумов в обмен на выезд его автомобиля, хранившегося на штрафной площадки. Сотрудник УБДД Ж.Муминов написал рапорт начальнику УВД Самаркандской области с просьбой принятия правовых мер.
На основании рапорта Ж.Муминова 27 января текущего года сотрудники провели экстренную операцию, в ходе чего, в 15:00 того же дня в офисе сотрудника ДПС Ж.Муминова гражданин Ю.Т. был пойман с вещественными доказательствами, когда передавал взятку в размере 1 000 000 (один миллион) сумов.