Ҳужжатлари йўқлиги сабаб ЙПХ ходимига қаршилик кўрсатиб воқеа жойидан кетиб қолган ҳайдовчига суд томонидан 8 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди
Жорий йилнинг 25 январь куни ижтимоий тармоқда “ГАИ ходими ва шопир ўртасидаги жанжал” сарлавҳаси остидаги видео лавҳа тарқалди.
Видео лавҳа ўрганилганда, жорий йилнинг 25 январь куни белгиланган тақсимот асосида Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани, Чоршанбе қўрғонида хизмат олиб борган ЙПХ ходимлари Б.Хўжақулов ва Х.Йўлдошевлар томонидан соат 12:10ларда, ушбу ҳудуддда жойлашган тиббиёт бирлашмаси биноси рўпарасида ҳаракатланиб келган, давлат рақам белгиси бўлмаган “Кобальт” русумли автомобиль тўхтатилган.
ЙПХ ходими меъёрий ҳужжатларини сўраган вақтида, ҳайдовчи ҳужжатлари йўқлигини маълум қилган.
ЙПХ ходими белгиланган тартибда чора кўриши зарурлигини айтган вақтида ҳайдовчи ходимларга қаршилик кўрсатган ва ўзаро тортишув сабаб атрофда фуқаролар тўпланишига сабаб бўлган.
Ҳайдовчи қаршилик кўрсатишда давом этиб, автомобилда воқеа жойидан кетиб қолган.
ЙПХ ходими белгиланган тартибга кўра, ЙҲХБ бошлиғи номига билдирги орқали мурожаат қилган. Билдирги асосида суриштирув ишлари олиб борилиб, ҳайдовчи аниқланган ва унга нисбатан тўпланган ҳужжатлар кўриб чиқишлик учун Жиноят ишлари бўйича Шаҳрисабз туман судига юборилган.
Суд томонидан ҳайдовчи О.Х. Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги Кодекснинг 194-моддаси 1-қисми ва 195-моддасида кўрсатилган ҳуқуқбузарликларни содир этган дея топилиб, 8 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланган.

Из-за отсутвие документов и оказывая сопротивление сотрудникам ДПС, уехавший с места происшествия водитель был приговорен судом к 8 суткам административного ареста
25 января текущего года в социальной сети был размещен видеоролик под заголовком «Драка между сотрудником ДПС и водителем».
Согласно видеозаписи, 25 января текущего года в 12:00 часов в кургане Чоршанбе Шахрисабзского района Кашкадарьинской области, сотрудники ДПС Б.Хожакулов и Х.Юлдашев, несшие службу в близи медицинской ассоциации, остановили автомобиль марки «Cobalt» передвигающийся без государственного номерного знака.
Когда сотрудник ДПС попросил предъявить документы водитель ответил, что у него их нет.
После этого сотрудник ДПС сказал, что он должен действовать в установленном порядке, водитель оказал сопротивление сотрудникам, и причина ссоры заставила граждан собраться вокруг.
Водитель продолжил сопротивление и уехал с места происшествия на машине.
Сотрудник ДПС обратился к начальнику УБДД УВД с рапортом в установленном порядке. На основании извещения было проведено расследование, водитель был идентифицирован, а собранные против него документы были отправлены на рассмотрение в Шахрисабзский районный суд по уголовным делам.
Суд постановил, что водитель О.Х. Он был признан виновным в нарушении части 1 статьи 194 и статьи 195 Кодекса об административных правонарушениях Республики Узбекистан и приговорен к 8 суткам административного задержания.