Мамлакат Қуролли Кучларининг жанговар тайёргарлигини оширишдаги хизматлари, миллий манфаатларимизни ҳимоя қилиш ва тинчликни таъминлаш, барқарорлик ва жамоат тартибини мустаҳкамлаш борасидаги хизмат бурчини бажариш чоғида мардлик, жасорат ва фидойилик кўрсатгани учун қуйидагилар мукофотлансин:
II даражали “Шон-шараф” ордени билан
Саидов Олим Чорикулович    -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси бошлиғи
“Содиқ хизматлари учун” медали билан
Ибадуллаев Мақсуд Назарович    -    Хоразм вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати катта инспектори
Ирматов Шерзод Аширқулович    -    Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги йўл-патруль хизмати инспектори
Машарипов Рашид Юсупбаевич    -    Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси бўлинма бошлиғи
Норбоев Сайёт Раҳмонбердиевич    -    Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси биринчи минтақавий ҳудуд йўл-патруль хизмати отряди инспектори
“Шуҳрат” медали билан
Абдурахманов Жамолиддин Абдусаламович    -    Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси иккинчи минтақавий ҳудуд йўл-патруль хизмати отряди инспектори
Артикбаев Исмоил Алисаидович    -    Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Ережепов Марат Избасарович    -    Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Қуванов Ботирали Обидович    -    Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Мамадалиев Адхамали Ахмадалиевич    -    Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати катта инспектори
Мирзоев Фаррух Шокирович    -    Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Муминов Камол Шералиевич    -    Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Мухамедов Олимжон Кабилович    -    Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Мухаммадиев Алишер Шухратович    -    Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати катта инспектори
Рахмонов Жалолхон Султоналиевич    -    Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси бўлинма бошлиғи
Эшмуратов Фахриддин Хасанович    -    Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл-патруль хизмати отряди инспектори

За заслуги в повышении боевой готовности Вооруженных Сил страны, проявленное мужество, отвагу и самоотверженность при выполнении служебного долга по защите национальных интересов и обеспечению мира, стабильности и общественного порядка наградить:
орденом «Шон-шараф» II степени
Саидова Олима Чорикуловича    -    начальника Главного управления безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
медалью «Содиқ хизматлари учун»
Ибадуллаева Максуда Назаровича    -    старшего инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Хорезмской области
Ирматова Шерзода Аширкуловича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Джизакской области
Машарипова Рашида Юсупбаевича    -    начальника отделения управления безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Норбоева Сайёта Рахмонбердиевича    -    инспектора отряда дорожно-патрульной службы первой региональной зоны Главного управления внутренних дел Ташкентской области
медалью «Шуҳрат»
Абдурахманова Жамолиддина Абдусаламовича    -    инспектора отряда дорожно-патрульной службы второй региональной зоны Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Артикбаева Исмоила Алисаидовича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Ережепова Марата Избасаровича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Куванова Ботирали Обидовича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Навоийской области
Мамадалиева Адхамали Ахмадалиевича    -    старшего инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Наманганской области
Мирзоева Фарруха Шокировича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Бухарской области
Муминова Камола Шералиевича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Мухамедова Олимжона Кабиловича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента
Мухаммадиева Алишера Шухратовича    -    старшего инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Самаркандской области
Рахмонова Жалолхона Султоналиевича    -    начальника отделения управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Ферганской области
Эшмуратова Фахриддина Хасановича    -    инспектора отряда дорожно-патрульной службы Управления внутренних дел Сурхандарьинской области